बिहिबार, बैशाख १३, २०८१ | Thursday 25th April 2024

झिम्रुक फाँटको धानवाली : काटिएका उम्रन थाले, पाकेका धान डुवानमासुचना पोखरेल
प्यूठान,

No description available.

गत असोज १८ गतेदेखिको निरन्तर बर्षाले जिल्लाको प्रमुख खेतीयोग्य जमिन झिम्रुक फांटमा भित्र्याउने तरखरमा रहेको धानवाली क्षत बिक्षत अवस्थामा पुगेको छ । खराई लगाउनका लागि काटेर बिच्छयाइएका धान अहिले पानीमा डुवेर उम्रन थालेका छन । पाकेर लटरम्म परेका धान पनि ढलेर डुवानमा परेका छन् । निरन्तरको बर्षाले धान बिस्तारै कुहिने अवस्थामा पुगेको छ । जिल्लाको कुल खेती योग्य क्षेत्रफलको ४२ हजार हेक्टर क्षेत्रफल मध्ये ६ हजार ५ सय ७५ हेक्टर क्षेत्रफलमा धान खेती हुँदै आएको छ ।

No description available.

धानबालीलाई आबश्यक पर्ने साउने महिनामा चर्को खडेरी र भित्र्याउने बेलाको यो झरीले खेतीमा पुरयाएको असरले प्यूठानका कृषकहरु अत्यन्तै चिन्तित छन् । धान काटेर बसेकाहरुलाई त झन तन घरतिर मन भने फाँटतिर नै छ ।

No description available.

यो बेला प्रकृतिले पनि कृषकलाई थिलथिलो पारेर ठगिरहेको छ । बर्षा पश्चिम क्षेत्रमा आइतवार सम्म जारी रहने मौषम बिज्ञान बिभागको प्रक्षेपणले धानबाली ठूलो मात्रामा कुहिएर जाने र यसले प्यूठानमा खाद्यान्न संकट गहिरिने कृषि क्षेत्रका अधिकारीहरुको बुझाई छ ।

कमेन्ट गर्नुहोस !Deprecated: Function WP_Query was called with an argument that is deprecated since version 3.1.0! caller_get_posts is deprecated. Use ignore_sticky_posts instead. in /home/hamroeka/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

सम्बन्धित पोस्टहरू

Top